Komody drewniane odnajdują obecnie swoje drugie życie i przechodzą renesans funkcjonalności. Co jest tego przyczyną i dlaczego warto wybrać właśnie surowy materiał mebla, gdy wokoło jest tyle gotowych, kolorowych modułów?
„Graty” z duszą
Słysząc o renowacji mebli, ma się na myśli stare, zakurzone „graty”, które nie pasują do czystego i odnowionego mieszkania, którego wystrój zainspirowany był modnymi katalogami dekoratorskimi. Mimo to, komody drewniane są elementem, który często gości w salonach, nie jako eksponat, ale praktyczny mebel będący spójną całością z nowoczesnymi założeniami. Meble w stylu vintage cieszą się popularnością, która nie kłóci się z modernistycznymi aranżacjami. Kontrast, jaki może się wydawać „kiczem”, okazuje się nieszablonowym i odważnym, ale jednocześnie bardzo eleganckim wyglądem.
Drewniana komoda nie tylko drewniana
Komody drewniane to nie tylko lita, surowa struktura. Paleta bejc, jakimi można wzbogacić walory kolorystyczne stwarza liczne możliwości, dopasowania ich do wielu stylów, zachowując przy tym naturalne usłojenie, charakterystyczne dla tego surowca. Komoda z drewna może mieć zatem różne oblicza, z których każdy może znaleźć coś siebie, jeśli tylko nie boi się ciekawych i nietuzinkowych zestawień dekoratorskich. Wybierając drewnianą komodę np. stąd: https://mebel4u.pl/komody-drewniane, można być pewnym, że wzbogaci się swoje wnętrze nie tylko ciekawym meblem, ale i charyzmą, jaką ten się odznacza.